Blog

KADA ORGANIZMAS PRADEDA DEGINTI RIEBALUS?

in STRAIPSNIAI

Kiekvieną kartą, kai mes vartojame maistą, mūsų organizme išsiskiria hormonas insulinas. Jis atsakingas už gliukozės pernešimą iš kraujo į kepenis ir raumenis, taip pat už svorio augimą. Kiek jo ir kada jis išsiskiria, priklauso nuo to, kaip dažnai ir kokį maistą valgome.

Kaskart pavalgius ar užkandus, net ir sveikų produktų, mūsų kūnas gauna daugiau energijos, nei tuo metu reikia organizmo funkcijoms palaikyti. Dalis energijos panaudojama iškart, dalis – paverčiama glikogenu, kuris laikinai kaupiamas raumenyse bei kepenyse tam, kad būtų panaudotas kai prireiks. Visas kitas maisto perteklius paverčiamas riebalais ir laikomas riebalų ląstelėse.

Insulinas šiame procese vaidina svarbų vaidmenį, nes jis siunčia signalą organizmui, kad Jūs ką tik pavalgėte ir turite deginti energiją, kurią gavote su maistu, o energijos atsargas palikti ateičiai – kai organizmas kurį laiką maisto negaus.

Paprastai sakant insulinas energiją paskirsto į „tris lentynas“:

  1. Naudojama iškart.
  2. Laikinai kaupiama raumenyse ir kepenyse.
  3. Paverčiama riebalais ir laikoma riebalų ląstelėse.

Deja, dauguma žmonių riebalų sluoksnyje užrakintos energijos taip ir nepanaudoja, todėl, kad dažnas valgymas / užkandžiavimas skatina nuolatinį insulino išsiskyrimą.

Taip pat svarbu, kokį maistą renkatės. Daug angliavandenių turinčio maisto vartojimas skatina insulino išsiskyrimą organizme, kuris, kaip minėta pirmiausia siunčia signalą deginti energiją, kurią gavote ką tik, o likusią – kaupti ateičiai. Tad, jis tampa tiesiogiai atsakingas už riebalinio sluoksnio didėjimą. Valgant baltyminį maistą insulino išsiskiria daug mažiau, o daug riebalų turintį – minimaliai.

Praėjus kelioms valandoms po valgymo, cukraus kiekis kraujyje susinormalizuoja, insulino lygis nukrenta. Tuomet pradedamos deginti gliukozės atsargos raumenyse ir kepenyse. Dėl šių atsargų mūsų kūnas normaliai funkcionuoja, kai ilgesnį laiką negauname maisto, pvz.: kai miegame.

Kaip jau supratote, jeigu valgome dažnai, kad ir po nedaug, insulino lygis net nespėja nukristi, todėl visą dieną gyvenama energijos kaupimo rėžimu.

Jei nevalgome kelias valandas, insulino lygis sumažėja ir tai yra signalas mūsų organizmui pradėti deginti sukauptą energiją, kuri yra – laikinai saugomas kepenyse ir raumenyse glikogenas. Tik tuomet, kai šios atsargos pasibaigs, organizmas persiprogramuos iš gliukozės deginimo į riebalų deginimą ir energijai pradės naudoti riebalinį sluoksnį.

Kiek laiko trunka, kol organizmas išnaudoja gliukozės atsargas priklauso nuo Jūsų mitybos. Jeigu vartojate daug angliavandenių, tuomet kepenys pilnai užpildytos glikogeno atsargomis ir visas jas išnaudoti prireiks 2-3 parų. Tik tuomet, prasidės riebalų deginimas (jeigu per tą laiką nepapildysite glikogeno atsargų).

Tai nereiškia, kad turite nevalgyti tris dienas, tam kad organizmas pradėtų naudoti riebalų atsargas. Svarbiausia, turite išnaudoti glikogeno atsargas, nes kol jų bus, tol organizmas degins gliukozę.

Patarimus, kaip išnaudoti glikogeną, esantį raumenyse ir kepenyse rasite mūsu Ketogeninės Mitybos Vadove.

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Krepšelis