Blog

KETO MITYBA IR SVEIKATA

in STRAIPSNIAI

Dažniausiai KETO mitybos principų pradedama laikytis lieknėjimo tikslais, tačiau ar žinote, kad ji, pirmiausia, buvo pradėta taikyti žmonėms kaip gydanti dieta epilepsijos priepuoliams silpninti ir mažinti jų kiekį?

Vis daugiau mokslinių studijų išvadų rodo, kad ketogeninė dieta suteikia didelę naudą žmogaus organizmui: sveikatos gerinimui, nemalonių simptomų lengvinimui ir ligų prevencijai.

Mokslininkai atlikinėdami įvairias studijas, pastebėjo, jog KETO mitybos terapinis naudojimas lengvina neurologinių sutrikimų simptomus. Padaryta išvada, kad ši dieta daro teigiamą poveikį tokiems sutrikimas ir ligoms, kaip: migrena, Parkinsono liga, Alzheimerio liga, sklerozė, epilepsija, miego sutrikimai ir kt.

Atsiranda vis daugiau įrodymų, kad ketogeninė dieta padeda normalizuoti gliukozės kiekį, esantį kraujyje ir taip sukontroliuoti antrojo tipo diabetą. Kai kurie mokslininkai teigia, kad ketogeninė dieta turi įtakos net vėžiniams susirgimams. Laikantis šios mitybos –  vėžinių susirgimų rizika ženkliai sumažėja.

KETO taip pat gali padėti žmonėms, kuriuos vargina įvairūs virškinimo sutrikimai: pilvo pūtimas, spazmai, dujų kaupimasis žarnyne, viduriavimas ir kiti nemalonūs virškinimo sistemos reiškiniai. Kai kurių žmonių virškinimo sistema nesugeba greitai apdoroti didelio angliavandenių kiekio, todėl pilvo pūtimas ima varginti beveik nuolatos. Šiuos simptomus dažniausiai sukelia cukraus perteklius gaunamas su maistu.

Laikantis ketogeninės dietos principų ir apribojus angliavandenius, organizmas nebepatiria vadinamo metabolinio sindromo. Metabolinis sindromas – tai reiškinys, kuomet vartojant daug nesočiųjų angliavandenių (įvairių kepinių, miltinių patiekalų, krakmolingų produktų, saldumynų), kurių glikeminis indeksas yra labai aukštas – išbalansuojamas gliukozės kiekis, esantis kraujyje.

Cukrui patekus į kraują, organizmas gauna signalą, kad reikia gaminti daugiau hormono insulino, o cukraus atsargas išnaudojus, insulino kiekis organizme nukrenta. Dėl tokių „linksmųjų kalnelių“ atsiranda daugybė nemalonių simptomų – staigus nuovargis, jėgų trūkumas, sunkiai kontroliuojami alkio priepuoliai, nevalingi persivalgymai, nuotaikų kaita. Galiausiai svorio augimas ir nutukimas. Apribojus daug angliavandenių, turinčio maisto kiekį, pajusite energijos antplūdį, pagerės smegenų veikla ir koncentracija, taip pat miego kokybė ir bendra savijauta.

Hormonas insulinas lemia cholesterolio kaupimąsi organizme, todėl cukraus perteklius skatina ir cholesterolio perteklių, kuris turi didelę įtaką širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms. Manoma, kad per didelis insulino kiekis skatina organizmą kaupti skysčius bei druskas, o tai didina kraujospūdį. Sumažinus angliavandenių suvartojimą, gali tapti lengviau palaikyti normalias širdies bei kraujagyslių funkcijas ir kontroliuoti kraujospūdį.

Apibendrinant, vis daugiau tyrimų rodo, kad KETO dietos nauda sveikatai yra labai reikšminga, nes jos laikantis:

  • Mažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika;
  • Mažėja diabeto ir vėžinių susirgimų rizika;
  • Sureguliuojamas blogojo cholesterolio kiekis kraujyje;
  • Pagerėja nuotaika, emocinė savijauta ir miego kokybė, suvaldomas stresas;
  • Gerėja atmintis ir smegenų veiklos funkcijos;

Vis gi prieš pradedant laikytis šios mitybos principų rekomenduojame pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

Pagerinkite sveikatą ir visiems laikams atsikratykite viršsvorio su Keto Vadovu.

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Krepšelis